Головна » Статті » Мої статті

Витяги з інтерв’ю, яке дав президент ФВВО М. Чумак для часопису про вінницький волейбол

Напередодні Нового року ми поспілкувалися з президентом ФВВО Миколою Чумаком, щоб дізнатися про стан волейболу на Вінниччині та перспективи його розвитку.

- Усі знають, що прізвище Чумак є невід’ємною частиною у Вінницькому волейболі. Більшість оцінює Вашу роботу позитивно, а дехто – негативно, хоча самі «плече» допомоги не підставляють. Тому хочу запитати, як Вам відчувати себе персоною №1 саме в розвитку Вінницького волейболу?

- Я не скажу, що відчуваю себе персоною №1, хоча розумію, що обрання мене головою федерації про щось говорить. Безумовно, це велика відповідальність. Якщо порівнювати ситуацію у волейболі 2003 і 2015 років, то це, як говорять в Одесі, «две большие разницы». Насамперед, ми поставили перед собою нові цілі й завдання, які наразі виконали на відсотків вісімдесят, не враховуючи фінансової частини. Все це було непросто, тому що економічна ситуація в державі дуже впливає на розвиток волейболу взагалі. Сьогодні на турнірі я зустрівся з нашим земляком, який нині опікується волейболом на Одещині. Він зазначив, якщо дивитися на майданчик, де проходить аматорська ліга «А-пілона», можна побачити, до складу трьох команд із чотирьох входять вихованці Вінницького волейболу. Все це говорить про те, що ми на правильному шляху. Ми маємо ким пишатися, наша вихованці виступають за такі команди суперліги: «Локомотив», «Хімпром-СумДУ», «Барком-Кажани». Немало їх і за межами України.

- ВК «Вінниця» - які в нього перспективи, адже склад команди досить молодий? Чи плануєте Ви брати гравців з інших команд?

- Ми проходимо черговий етап становлення нової, молодої та перспективної команди. У цьому є певна спортивна закономірність. Оскільки фінансування команди обмежене, порівнюючи з іншими клубами, але саме нею ми пов’язуємо майбутнє вінницького волейболу. На цей сезон ми не ставимо серйозних завдань. Дамо можливість зігратися молодим спортсменам. Головне завдання – зберегти їх у складі нашої команди. Зараз підшукуємо варіанти, джерела стабільного фінансування клубу. Ми маємо попередні домовленості з керівництвом області й міста, і сподіваємося, що вони переростуть у площину практичної допомоги. Сьогодні тривають перемовини з однією бізнес-компанією щодо підтримки професійного волейбольного клубу, тому сподіваємося, що 2016 буде для нас роком серйозних звершень. Не приховуємо й того, що в складі команди хочемо бачити наших колишніх вихованців, які зараз грають поза межами Вінниці (все знову залежить від фінансування), тоді вже можна претендувати на призові місця в чемпіонаті України й т.д.

- Держава фінансово підтримує команду, але цього недостатньо. На Ваш погляд, що потрібно зробити, аби бізнес повернувся обличчям до волейболу. Можливо, на прикладі волейбольних клубів «Еко-Дім», «Поділляагрозахист»,  які фінансує приватний бізнес.

- Не тільки керівництво цих клубів бере участь у розвитку та підтримці волейболу. Як керівник 45-го заводу я теж підтримую, але, на жаль, цього замало. Також ми розуміємо, що поки не буде сильної економіки в нашій державі, доти держава не зможе дозволити собі нових сучасних залів або реконструкції застарілих. На мою думку, потрібно змінити політику щодо спорту й зробити спортивну галузь однією з пріоритетних.

- Якими волейбольними здобутками 2015 року вінничани можуть пишатися?

- Рік, який завершився, приніс нам багато приємних моментів. Чоловіча команда посіла 4 місце в чемпіонаті України, дитячі були чемпіонами й призерами. 

     За інформацією з часопису про вінницький волейбол (координатор проекту - Яна Дімітрієва)

Категорія: Мої статті | Додав: ann_m17 (2016-01-19)
Переглядів: 634 | Рейтинг: 5.0/48
Всього коментарів: 0
avatar